O mnie

Zajmuję się rynkami finansowymi, ale przede wszystkim jestem Polakiem dla którego Polska oraz hasło: "Bóg, honor, ojczyzna" nie są pustymi frazesami.
W obecnych czasach takie cechy jak niezłomność, wierność, stałość, lojalność, uczciwość, słowność, patriotyzm to nie są już cnoty tylko aberracje i anachronizmy.
Za to na topie jest zręczne kłamstwo, które uważane jest za zręczny zabieg komunikacyjny, złodziejstwo utożsamiane jest ze strategią biznesową, tupet z inteligencją, a uległość z realizmem politycznym.
Dlatego część wpisów poświęcam sprawom ważnym dla losów naszej ojczyzny, przybliżam historię bez której nie można mieć odpowiedniej perspektywy do obecnych czasów.
Tak samo na wykresie bez historii danego instrumentu nie możemy określić czy obecnie jest tani czy drogi. Dopiero rys historyczny może nam ten aspekt wyjaśnić.
Historia lubi się powtarzać. Te same sytuacje często prowadzą do tych samych skutków.

Obok historii, mojej kochanej rodziny i podróży rynki finansowe są moją największą pasją.
Na blogu od kilku już lat prezentuję moje analizy i zagrania by przybliżyć zainteresowanym osobom czytanie wykresów. W swojej pracy tradera opieram się głównie na Teorii Fal Elliotta i Price Action.

Na rynku liczy się doświadczenie, umiejętność obserwacji, pamięć i matematyka. Na tych czterech filarach wspiera się sukces tradera.

Zacytuję teraz słowa jednego z najlepszych traderów J. Livermora z książki "Wspomnienia gracza giełdowego":
"Wyszkolenie dobrego tradera przypomina studia medyczne. Młody lekarz musi spędzić długie lata, studiując anatomię, fizjologię, i tuzin innych zagadnień. Zgłębia teorię, aby resztę życia poświęcić na dalszą naukę - tym razem czerpiąc wiedzę z praktyki. Obserwuje klasyfikuje objawy chorobowe. Uczy się stawiać diagnozy. Jeśli diagnozy są poprawne - a to zależy od dokładności jego obserwacji - jego prognozy powinny się sprawdzić. Zawsze jednak musi mieć na uwadze fakt, że człowiek jest istotą omylną, i zdarzenia, których w żaden sposób nie może przewidzieć, odsuwają w nieskończoność perspektywę stuprocentowej pewności. W miarę jak nabywa dośwadcznenia, uczy się nie tylko prawidłowo myśleć, ale też robi to błyskawicznie, tak iż wielu ludzi może uznać, że robi to instynktownie. Ale to naprawdę nie jest instynkt. On po prostu diagnozuje przypadek, dostrzegając podobieństwo tego, co ma przed oczami, do dziesiątków innych, wcześniejszych przypadków. Kiedy już postawi diagnozę, może postąpić tylko w taki sposób, jaki podpowiada mu długoletnie doświadczenie. Stosunkowo łatwo można przekazać wiedzę, czyli pewien zestaw uporządkowanych przypadków, kart chorobowych zebranych w segregatory, ale nie można przekazać doświadczenia. Można wiedzieć co należy zrobić, a mimo to stracić pieniądze jeśli nie postępuje się odpowiednio szybko."
Najwięksi wrogowie tradera tkwią w nim samym. Nie da się usunąć z natury ludzkiej nadziei i strachu. Jeśli rynek zwraca się przeciw Tobie masz nadzieję, że wkrótce się odwróci i wyjdziesz na plus - i tracisz coraz więcej. Natomiast, gdy rynek Tobie sprzyja obawiasz się, że niedługo rynek zabierze Twój obecny zysk i zamykasz pozycję zbyt szybko. Strach powstrzymuje Cię od zarobiena pieniędzy.

Nie podejmujcie decyzji na podstawie wypowiedzi analityków i "gadających głów" z CNBC i innych programów oraz gazet finansowych. Większość z nich nie zrobiła w życiu żadnej transakcji,
a pieniądze zarabiają dzięki swojej elokwencji i dobremu PR ;-)
Podstawową zasadą w spekulacji jest by tanio kupić i drogo sprzedać, Tylko jak wpłynąć by ktoś o zdrowych zmysłach odstąpił od tej złotej reguły? Po prostu przekonać go do tego odpowiednią informacją. - to zadanie dla mediów ;-)


Mass media są dla mas - a czym te masy są karmione sami sobie odpowiedzcie ;-)
Graj z rynkiem nie przeciw niemu. Zanim rozpoczniesz spekulację poznaj zasady gry, naucz się ich oraz zaakceptuj reguły - tu liczy się pełny profesjonalizm
Podejmujcie decyzję samodzielnie!!!

PS.
Osoby, które chcą skorzystać z mojego doświadczenia w pomanżaniu swojego kapitału zapraszam do działu "Analizy".


Robert Mazur vel Historyk ;-)


Kontakt:
 biuro@tfe-trader.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz